KAÇAK SU CİHAZI

KAÇAK SU CİHAZI

 

Kaçak su cihazı su sızıntısının olduğu alanı tespit etmek için kullanılan ve teknolojik olarak üretilen ve temiz su yada pis su için farklı cihazlar olup bu cihazların kullanım alanlarında ki sızıntılarının farklı olması nedeni ile değişim göstermektedir. Ki temiz su kaçağı bulma cihazı pis su sızıntısını tespit edemediği gibi pis su kaçak bulma cihazı ise temiz su yani kullanım suyu kaçaklarını tespit edemez. Kaçak su cihazı farklı markalar altında üretilmiş olmalarına rağmen geneli akustik ses dinlemeli cihazlardır. Termal kameralı su kaçak bulma sadece kalirofer tesisat hatlarında ve 5 cm i geçmeyecek derinlikteki alanlarda kullanılabilmektedir. Daha  derin mesafelerde iş göremeyeceği için pek rağbet görmemektedir. Bunun yanı sıra pimaş kanal tesisat hatlarında kullanılan endoskopi kameralı su kaçağı ve tıkanıklık tespit etme kamerası snaike kamera olup boru içerisinden gönderilerek pvc atık su boru hatında oluşmuş  çatlak kırık cunta yırtılması veya cunta sıyırması veya tıkanıklıktan meydana gelmiş olan su sızıntılarının yerini noktasal tespiti yapılarak video ve fotoğraflarının da çekilmesine yardımcı olur. Çekilen video ve fotoğraflar arşiv dosyasında arşivlenerek daha sonra oluşabilecek su sızıntılarında sorunun kaynağına daha kısa bir sürede ulaşılmasını sağlamaktadır.

Kaçak su cihazı,su kaçak bulma,cihazla kaçak su bulma,kaçak sızıntı tespiti,su kaçakları robotla bulma,bilgisayarlı su kaçağı

Bu yazı SU SIZINTI TESPİTİ kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın