KALORİFER SU KAÇAĞI TESPİTİ 2

KALORİFER SU KAÇAĞI TESPİTİ

Isıtma sistemlerinden biri olan kalorifer ısıtma sistemi veya merkezi ısıtma sistemi olarak adlandırılmaktadır. Merkezi ısıtma sistemleri bütün bir apartmanı, okulu veya büyük iş hanları ve iş merkezlerinin ısıtma sistemleri olup villanız veya yalınızda da kullanmış olabilirsiniz. Eğer merkezi kalirofer kazanının bar basıncında düşüş yaşanıyor ise bunun sebebi göremediğiniz bir yerden su kaçağının meydana gelmiş olması demektir. Bu tür su kaçakları bazen site içerisinde kazan dairesinden diğer bloklara sıcak su taşıyan boru hatlarının yer altında tünel içerisinden yürütülen borulardan kaynaklanabilir. Ve gözle görülemeyeceği gibi her usta tespit yapamayabilir. Tespitini yapamayacakları sebeplerden bir tanesi tünel olması ve derin olmasından kaynaklanır. Firmamız bu tür site içerisindeki geniş alanlarda tecrübe edinmiş olup su kaçağının yerini referanslı olarak sizlere sunabilmektedir. Eğer ıstma sisteminiz merkezi kalorifer sistemi değil ise sadece dairenize ait kazan veya kombi kullanıyorsanız ve bar saatinde düşüş yaşanıyorsa mutlaka su kaçağı meydana gelmiştir. Su basınç göstergesinde basıncın ne denli düştüğünü gözlemleyerek firmamızın ilgili bölümünde bulunan danışmanlarımıza bildirerek su kaçağı olup olmadığını öğrenebilir veya alt katınızda ki komşunuza su damlayıp damlamadığını öğrenebilirsiniz. Eğer zemin katta ikamet ediyorsanız bu tür bir kaçağın oluşup oluşmadığını uzun süre sonra duvarlarınızın kabarmasından anlayabilirsiniz. Su alan zemin kat veya bodrum katlarında ki su kaçaklarının  duvarı kabartma süresi en az 6 ay gibi uzun bir süre olup bu aşamada binanız ve dairenizin ağır hasarlarla karşılaşabileceğini unutmayınız. Firmamız teknolojik cihazlar ile su kaçak ve sızıntılarını kısa bir süre içerisinde her hangi bir yeri kırmadan dökmeden tespit ederek size uygun fiyatlar ile çözümler sunmaktadır.

Kalorifer su kaçağı tespiti, Isıtma sistemlerinden, kalorifer ısıtma sistemi veya merkezi ısıtma sistemi, Merkezi ısıtma sistemleri, su kaçakları, su kaçağının, merkezi kalirofer kazanının, su kaçakları, sıcak su taşıyan boru, Tespitini yapma, ıstma sisteminiz merkezi kalorifer sistemi, bar saatinde düşüş,kazan su kaybı, Su basınç göstergesinde düşme, zemin katta

Bu yazı SU SIZINTI TESPİTİ kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın