KALORİFER SU KAÇAĞI TESPİTİ

KALORİFER SU KAÇAĞI TESPİTİ

Kombi veya kazan dairesinden gelen sıcak su ile ısıtma yapan kalorifer su kaçağı tespiti için doğru adrestesiniz. Bilindiği gibi kaloriferler sıcak su ile ısındıkları için su borularında geçen sular bir an fazla sıcak ve fazla soğuk ikilemi içerinde borularda çatlama, delinme veya yıpranma sonucu kaloriferlere ulaşan borularda su kaçağı meydana getirir. Kaloriferin kendi üzerinde bulunan peteklerde su kaçağı oluşumu pek nadir rastlanmaktadır. Çünkü kaloriferlerde kaçak, sızıntı meydana getirebilecek bir durum bulunmaz fakat kalorifer musluğu dibinden veya kalorifer giriş-çıkışlarında bulunan bağlantı ek borularında kaçak veya su sızıntısı oluşabilir. Bunların ustalarımız için pek bir önemi yoktur bütün su kaçaklarını cihaz ve tecrübelerini kullanarak bulurlar. Gelen ustalarımız ilk önce sizlerin şikâyette bulunduğu konuyu dinledikten sonra gözlem yapılarak kalorifer su kaçağı sorununu bulmak için gerekli cihazları bağlarlar. Eğer su kaçağı var ise cihazda su kaçağı olduğuna dair belirtiler meydana gelir bir sonra ki aşamada ise akustik ses dinleme cihazı ile kalorifer su kaçağı oluşunun bulunduğu bölgeyi bulmak için dinlemeye başlarlar. Bu dinleme ve çalışma sırasında evde, işyerinde veya ortamda bulunan ses yapıcı TV, Çocuk sesi, Tartışma sesi gibi seslerin ortamda olmaması gerekir. Bunun sebebi cihazlar ile dinleme yapan ustalarımız daha hızlı bir şekilde ve sorunsuz olarak su kaçağı olan bölgeyi noktasal tespitini yapabilmesi için gereklidir. Kalorifer su kaçağı bulunduktan sonra onarımı yapılarak son aşamada tekrar test yapılarak başka su kaçaklarının olup olmadığını kesin olarak anlamak. Kaloriferler ısıtmıyorsa, sürekli kombiye su ekliyorsanız büyük bir ihtimal ile kalorifer su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekmektedir. Bazen de kombi arızası sonucu kaloriferlerde ısıtmama problemi oluşabilir. Hizmet almak için telefonla randevu alınız, ekiplerimiz en kısa sürede sizlere ulaşarak oluşan problemi çözeceklerdir.

KALORİFER SU KAÇAĞI TESPİTİ, Kombi veya kazan dairesinden, ısıtma yapan kalorifer su kaçağı tespiti, sıcak ve fazla soğuk, borularda çatlama, delinme, kaloriferlere, Kaloriferin, peteklerde su kaçağı oluşumu, kaloriferlerde kaçak, sızıntı, su kaçaklarını, noktasal tespitini, kalorifer su kaçağı tespiti, kaloriferlerde ısıtmama

Bu yazı SU SIZINTI TESPİTİ kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın